środa, 2 kwietnia 2008

Željko w życiu beharlibloga


Nie tylko my piszemy bh-bloga. Pisze go również Željko Komšić. Oczywiście na swój, prezydencki sposób.

Komšić, wówczas Przewodniczący Prezydium BiH, zaczął blogować w styczniu b.r. i od razu zdobył sobie wielką popularność w "narodach". Komentarze takie jak: „Željko rządzi!”, „Komš@ wymiata!!”, „Tito naszych czasów!!!” druzgocąco przeważały liczebnie nad wypowiedziami niezadowolonych z Željkowej polityki głównie bh Chorwatów.
Nam jego blog się spodobał. Miałyśmy ku temu dodatkowe powody – wątki polskie:)

W pierwszym poście wspomniał o krakowskiej części swojej oficjalnej wizyty w RP, którą złożył miesiąc wcześniej. Komšić będąc w Krakowie, odwiedził Uniwersytet Jagielloński i spotkał się ze studentami i pracownikami slawistyki (i innymi;>). W odniesieniu do uwag nt. podziału finansów na nadchodzący rok, wskazując na problem zaniedbanego bh szkolnictwa wyższego, odwołał się do przykładu UJ, gdzie inwestuje się w rozwój nowych centrów badawczych zawrotne, jak na BiH, sumy. Komšić nie ukrywał, że podobało mu się w Collegium Maius. Dlatego już w następnym poście, bh internauci ujrzeli wnętrze auli Auli Jagiellońskiej; pana prezydenta po lewej i jego audytorium po prawej.

Dalszy rozwój wydarzeń wiąże się z tym, że beharli-adminki rozpoznały na zdjęciu mikro fragmenty swych zacnych postaci... Powodowane radosnym entuzjazmem podjęły dalsze kroki, aby wykorzystać sprzyjające warunki do zacieśnienia pozytywnych relacji międzynarodowych. Skromny komentarzyk wśród 270 pozostałych znalazł swe odbicie w kolejnym prezydenckim poście... Zainteresowanych odsyłam do oryginału:)

Panie Prezydencie, beharli.blogspot.com pozdrawia zeljkokomsic.blogger.ba! :-)

Brak komentarzy: