wtorek, 2 września 2008

Jak pięknie być razem...

Jako prawie kompletny ignorant sportowy uprzejmie donoszę, że na rozpoczynających się Igrzyskach Paraolimpijskich w Pekinie, ogromne szanse (w przeciwieństwie do tzw. pełnosprawnych bh sportowców, którzy w sumie uplasowali się na 40-tym m-scu) na medale mają właśnie reprezentanci BiH, bowiem tzw. niepełnosprawna drużyna bh siatkarzy jest najlepszą ekipą na świecie!!! :)
Drzimo fige!:)
To było po pierwsze, a po przede wszystkim: jak donosi sarajevo-x.com, na wspólne obrady zebrała się Rada Międzyreligijna BiH. Głowy czterech głównych bh wyznań - Mustafa ef. Cerić, kardynał Vinko Puljić, matropolita dobrobośniacki Mikołaj Mrdja i przewodniczący JZ BiH Jakob Finci rozmawiali o ...restytucji, odebranych po wojnie tymże kościołom mienia. Wspólnie mają naciskać władze, by problem szybko rozwiązały.
Na marginesie: trwają prace przy odbudowie klasztoru Plehan k. Doboju, niedawno na ruinach banjaluczkiej Ferhadiji odbyła się pierwsza uroczystość religijna, o mającej nastąpić odbudowie soboru Sw.Trójcy na razie nic nie słychać.
Tymczasem wspomniana władza na dniach wyrusza w podróż. Otóż uwaga - cały!:) bh prezydent: wsystkie tsy głowy BiH, gołębica i dwa rekiny: Komšić, Radmanović i Silajdžić udają się ze służbową wizytą do Turcji.
Dla niektórych będzie to wizyta w domu... :)
Haris Silajdžić zanim spakował walizki, zdążył jeszcze przemówić do bośniackich uczniów z okazji rozpoczęcia roku szkolnego. W przemowie stanowczo podkreślił, iż edukacja to dla niego sprawa priorytetowa. Szybko zareagowali liberałowie z opozycyjnej LDS, twierdząc, że wypowiedz Silajdžicia to początek zbliżającej się kampanii wyborczej. "Gdyby Silajdžić przemawiał do pszczół, priorytetem byłaby produkcja miodu".
Na koniec małe przypomnienie:
Od niedzieli muzułmanie obchodzą Ramazan - okres postu, więc z tej okazji życzymu duuużo wytrwałości!:)

Brak komentarzy: